Schott Pharma sa sjedištem u Njemačkoj otvorila je pogon za proizvodnju ampula u središnjem srbijanskom gradu Jagodini, priopćeno je u četvrtak.
Nakon pokretanja temelja u decembru 2023., SCHOTT Pharma u četvrtak je svečano otvorila novi proizvodni pogon, najveći u Evropi za proizvodnju ampula. Riječ je o dvoznamenkastoj milionskoj investiciji zahvaljujući kojoj će se do kraja 2025. otvoriti oko 180 radnih mjesta.
“U vrijeme kada globalne carine i pristojbe rastu, a drugi proizvođači staklenih ampula sa sjedištem u Europi zatvaraju svoja vrata, našim regionalnim kupcima možemo ponuditi jasnu dugoročnu perspektivu o tome kako osigurati svoj lokalni opskrbni lanac”, rekao je Andreas Reisse, izvršni direktor tvrtke SCHOTT Pharma.
Nova tvornica u Jagodini proizvodit će staklene ampule za pohranjivanje injektibilnih lijekova kao što su analgetici, protuupalni lijekovi i anestetici.
Nova proizvodnja ampula SCHOTT Pharma u Srbiji nastavit će pomagati farmaceutskoj industriji u sigurnoj isporuci lijekova pacijentima. Objekt je opremljen suvremenom proizvodnom tehnologijom i sustavima inspekcije za proizvodnju proizvoda prema najvišim standardima kvalitete.
S novom lokacijom u Srbiji, SCHOTT Pharma dodaje još jednu lokaciju svojoj globalnoj proizvodnoj mreži, koja sada uključuje 15 zemalja.
Foto: SCHOTT Pharma