Jedna od najvećih svjetskih kompanija za proizvodnju pića, Coca-Cola, odnosno njena punionica Coca-Cola HBC zainteresirana je da kupi Jamnicu plus, izvijestio je Jutarnji list. Očekuje se da će posao biti dovršen do kraja godine.
List piše da se u poslovnim krugovima prvo spominjao konzorcij domaćih i regionalnih tvrtki kao mogući kupac, zatim se među zainteresiranima pojavio američki div Pepsi, a spominjala se i češka grupa Mattoni 1873. Međutim, prema posljednjim informacijama, najozbiljniji kandidat za novog vlasnika je Coca-Cola HBC.
Um međuvremenu, hrvatska grupacija Bosqar Invest potvrdila je medijske spekulacije da želi kupiti PIK Vrbovec, te je objavila da ulazi u proces dubinskog snimanja.
Prodaja Jamnice plus i Fortenove dio je procesa ubrzanja dezinvestiranja dijelova grupe izvan maloprodajnog sektora, čiji su glavni stupovi Konzum i Mercator. Prije godinu dana završila je prodaju svog poljoprivrednog segmenta grupi Podravka.
U martu prošle godine prodala je porečku tvrtku za proizvodnju vina i ulja Agrolaguna proizvođaču alkoholnih pića Badel 1862, a u augustu ljubljanski Mercator-Emba austrijskoj grupi Argana. U novembru prošle godine hrvatska prehrambeno-poljoprivredna grupa Žito kupila je proizvođača ulja i majoneze Zvijezdu, a u januaru ove godine sklopila je ugovor s MK Grupom o prodaji povezane srbijanske tvrtke Dijamant Zvijezdi.
Foto: Jamnica plus