KOMPANIJE I TRŽIŠTA

Jugopetrol otvorio prvu benzinsku pumpu na autoputu Bar-Boljare

Benzinska pumpa otvorena je kod odmorišta Gornje Mrke na dionici auto-puta od Smokovca do Mateševa

Jugopetrol otvorio prvu benzinsku pumpu na autoputu Bar-Boljare

Crnogorski trgovac gorivom i distributer naftnih derivata Jugopetrol otvorio je benzinsku pumpu, prvu na autoputu Bar-Boljare. 

Benzinska pumpa otvorena je kod odmorišta Gornje Mrke na dionici auto-puta od Smokovca do Mateševa, 300 metara nakon tunela. 

Prema ranijim informacijama, Jugopetrol je u benzinsku pumpu investirao više od tri miliona eura.

Državno preduzeće Monteput je u junu 2024. godine izabralo Jugopetrol na tenderu za dugoročni zakup državne imovine i izgradnju benzinske pumpe na odmorištu Gornje Mrke. Ugovor o zakupu potpisan na 25 godina, uz obavezu izgradnje pumpe, isplatu godišnjeg zakupa od 60.000 eura, uz naknadu od jednog centa za svaki prodati litar goriva.

Foto: Jugopetrol

Štampa
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.