KOMPANIJE I TRŽIŠTA

United Group prodaje Novu TV u Bugarskoj

Prema informacijama "Capitala" od tri kandidata za konačna prava ostao je u igri samo američki Newsmax

United Group prodaje Novu TV u Bugarskoj

Treći put u posljednjih sedam godina, bugarska "Nova Televizija" ( Nova Broadcasting Group) bi mogla završiti s novim vlasnikom. Trenutna - telekomunikacijsko-medijska grupa United Group je u poodmakloj fazi potrage za kupcem. Očekuje se da će ponude biti dostavljene do kraja mjeseca. Prema informacijama "Capitala", ostala su tri kandidata za konačna prava. Favoriti Gemcorp su odustali od takmičenja, a novi je kandidat američki Newsmax. Procjena vrijednosti "Nove" trenutno prelazi 400 miliona eura.

"Newsmax" je 4. najpopularniji kablovski informativni kanal u SAD-u i dostupan je u preko 100 zemalja.

Sam medij je na svojoj web stranici objavio da već ima postignut dogovor a vijest se poklopila s očekivanjima o mogućoj prodaji Nove TV.

Dvadeset dana dana nakon što je Rumen Radev položio zakletvu kao premijer - 30. maja, sastao se s novinarom Christopherom Rudyjem, osnivačem i izvršnim direktorom "Newsmaxa". U domovini je poznat i kao pristalica i prijatelj američkog predsjednika Donalda Trumpa. Sa bugarske strane, zvanične informacije o sastanku tada nisu date, ali je američka televizija priložila informaciju o tome na svojem profilu na društvenoj mreži Х, objavljujući sliku Radeva i Rudy-ja uz sljedeći tekst: "Izvršni direktor Newsmaxa Chris Rudy sastaje se danas s bugarskim ministrom-predsjednikom Radevom u njegovom uredu u Sofiji". Rudy-ija opisuje  na sljedeći način: "Novi lider za Evropu - pozitivan, snažan, pro-NATO, proamerički, pro-Tramp, pro-izraelski", podsjeća "24 sata".

Foto: Pixabay

Štampa
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.