Terra Balcanica Resources Corp. ima obećavajuće rezultate svog projekta Viogor-Zanik u Bosni i Hercegovini, pronašavši značajnu mineralizaciju srebra i antimona, izvještava Indikator.ba.
Faza III kampanje bušenja na ciljevima Čumavići i Brezani potvrdila je polimetalne mineralizacije visokog stepena, što bi moglo poboljšati operativne sposobnosti tvrtke i ojačati njen položaj u rudarskoj industriji.
Nakon 2200 m dijamantnog bušenja dovršenog u Čumavićima, mineralizacija zlata, srebra, olova, cinka i antimona visokog stepena potvrđena je na tri cilja koja se protežu 2 km duž plitkog, rasjeda, srednje sulfidacije, polimetalnog sistema žila.
Na drugom Viogor-Zanik cilju kompanije u Brezanima, Terra je otkrila retrogradni, kloritom pretiskani zlatni skarn sistem dugačak 1,2 km. Ovdje, s prvom dijamantnom bušotinom, Terra je presrela 20 m široku mineralizaciju antimona i srebra visokog stepena.
Bušotina Brezani otkrila je epitermalnu mineralizaciju bogatu baznim metalima srebra i zlata između 482,1 i 505 m dubine.
Terra Balcanica je tvrtka za istraživanje polimetala i energetskih metala koja cilja na velike mineralne sisteme u jugoistočnoj Europi i sjevernom Saskatchewanu u Kanadi. Tvrtka ima 90% udjela u projektu Viogor-Zanik u istočnoj Bosni i Hercegovini.
Kanadska imovina sastoji se od 100% opcionog portfelja potencijalnih licenci za uran na periferiji bazena Athabasca: Charlot-Neely Lake, Fontaine Lake, Snowbird i South Pendleton.
Foto: Pixabay