KOMPANIJE I TRŽIŠTA

GRAS prvi put nabavio nove autobuse nakon 2008.

Uz 10 solo Solaris autobusa, kupljena su i dva turistička autobusa

GRAS prvi put nabavio nove autobuse nakon 2008.

KJKP Gras je nabavio 10 solo Solaris autobusa, koji će zamijeniti izuzetno stare autobuse na autobuskim linijama na području kantona. 
Kapacitet sjedećih mjesta u autobusima je 34 i 39, a imaju 49 i 59 mjesta za stajanje, u ovisnosti od vozila. Prilagođeni su osobama sa invalidetitom, za koje je predviđeno mjesto u vozilima. Autobusi su EURO 6, posjeduju klimu i video nadzor. 
Ulaganja u javni prevoz posljednjih godina su veoma značajna i nabavkom novih vozila, realizacijom projekata vezanih za infrastrukuru, uveliko se promijenilo stanje u javnom prevozu. 
- Naša ulaganja zasnovana su na mišljenjima naših građana i korisnika. Na početku mandata istakli su nezadovoljstvo javnim prevozom i naša odluka je bila da unaprijedimo sve što se može unaprijediti. Nabavili smo nove tramvaje, trolejbuse, obnovili trolejbusku mrežu, obnovili prugu i širimo je do Hrasnice. Podrška nabavci autobusa je logičan korak i u narednom periodu ćemo kao Ministarstvo napraviti značajne pomake za autobuski saobraćaj, kazao je Adnan šteta, ministar saobraćaja Kantona Sarajevo. 
Posljednja kupovina autobusa bila je 2008. godine, a u vremenu nakon toga, svi autobusi koji su došli u Sarajevo bili su donirani. 
“Izuzetno sam sretan što obnavljamo vozni park autobusa. U tom dijelu imamo najveći broj izazova, ali vjerujemo da će uspjeti ispuniti sve ciljeve koje smo zadali sebi. Ovo je prvi korak”, istakao je v.d. direktora KJKP GRAS Senad Mujagić. . 
Pored nabavke 10 solo autobusa, kupljena su i dva turistička autobusa.

Foto: Minstarstvo saobraćaja KS

Štampa
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.