Hrvatska diverzificirana holding grupa Bosqar Invest saopćila je da planira povećati svoj kapital na do 23,5 miliona eura s 15,6 milijuna eura putem nove emisije dionica, a prihod je namijenjen finansiranju mogućnosti akvizicija.
Bosqar Invest namjerava izdati do 5.892.185 novih dionica bez nominalne vrijednosti, navodi se u podnesku berzi u utorak.
Trenutno je temeljni kapital Bosqar Investa podijeljen na 11.784.370 dionica bez nominalne vrijednosti.
Dioničari grupe glasat će o planu na skupštini 11. maja.
Prihod od izdavanja dionica bit će raspoređen na strateške akvizicije u ključnim vertikalama, podržavajući Bosqarovu strategiju kupnje i izgradnje, uključujući planiranu akviziciju lokalnog proizvođača hrane PIK Vrbovec, kao i šire mogućnosti spajanja i preuzimanja usmjerene na stvaranje sinergija, rasta prihoda i dugoročnog stvaranja vrijednosti, navela je grupa u zasebnoj izjavi.
Foto: Bosqar