Crnogorski trgovac gorivom i distributer naftnih derivata Jugopetrol otvorio je benzinsku pumpu, prvu na autoputu Bar-Boljare.
Benzinska pumpa otvorena je kod odmorišta Gornje Mrke na dionici auto-puta od Smokovca do Mateševa, 300 metara nakon tunela.
Prema ranijim informacijama, Jugopetrol je u benzinsku pumpu investirao više od tri miliona eura.
Državno preduzeće Monteput je u junu 2024. godine izabralo Jugopetrol na tenderu za dugoročni zakup državne imovine i izgradnju benzinske pumpe na odmorištu Gornje Mrke. Ugovor o zakupu potpisan na 25 godina, uz obavezu izgradnje pumpe, isplatu godišnjeg zakupa od 60.000 eura, uz naknadu od jednog centa za svaki prodati litar goriva.
Foto: Jugopetrol