TRŽIŠTE KAPITALA

I dalje u fokusu dionice Privredne banke Sarajevo

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi - burzi ostvaren je ukupan promet od 417.475,17 KM

I dalje u fokusu dionice Privredne banke Sarajevo

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi - burzi ostvaren je ukupan promet od 417.475,17 KM. U okviru osam transakcija prometovano je 1.751 vrijednosnih papira. Trgovalo se sa dionicama tri emitenta.

Najveći promet ostvaren je ponovo sa dionicama emitenta "Privredna Banka Sarajevo" d.d. Sarajevo (BORBRK3) - 415.500,00. U okviru pet transakcija protrgovano je 1.662 dionica ove banke, po (nepromjenjenom) srednjem kursu od 250,00 KM. Dionicama emitenta "Bosnalijek" d.d. Sarajevo (BSNLR) trgovalo se u iznosu od 1.350,00 KM. U okviru dvije transakcije prometovano je 50 dionica ovog emitenta po srednjem kursu od 27,00 KM po dionici. Dionicama emitenta "Sarajevo Osiguranje" d.d. Sarajevo (SOSOR) ostvaren je promet od 625,17 KM. U okviru jedne transakcije protrgovano je 39 dionica po srednjem kursu od 16,03 KM. 

Indeksi SASE na današnjem trgovanju nisu zabilježili promjene vrijednosti. 

Kurs i promet

Bosnalijek d.d. Sarajevo    27,00/1.350,00
Sarajevo osiguranje dd Sarajevo    16,03/625,17
Privredna banka Sarajevo d.d. Sarajevo    250,00/415.500,00
 
OSTALE VIJESTI SA TRŽIŠTA:
Rok za dostavu polugodišnjeg izvještaja za 2026. godinu ističe 31.07.2026. godine. Slijedeći emitenti su Berzi danas do 14:00 dostavili svoje izvještaje:
- Aluminij d.d. Mostar
- Automehanika d.d. Sarajevo u stečaju
- Croatia Osiguranje d.d. Mostar
- Energonova d.d. Sarajevo
- Feroelektro d.d. Sarajevo
- JP HT d.d. Mostar
- Merkur d.d. Sarajevo
- Privredna Banka Sarajevo d.d. Sarajevo
- Rudnici Gipsa d.d. Donji Vakuf
- Ozon d.d. Travnik
- Enker d.d. Tešanj
- Zenička Industrija Mlijeka (ZIM) d.d. Zenica

Foto: PBS
 

Štampa
Kategorije: TRŽIŠTE KAPITALA
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.