KOMPANIJE I TRŽIŠTA

Replek otvara novi pogon vrijedan 5 miliona eura

Tvrtka je 2025. godinu završila s 34 miliona eura prodaje i pet miliona eura neto dobiti

Replek otvara novi pogon vrijedan 5 miliona eura

Farmaceutska kompanija "Replek" AD Skopje najavljuje otvaranje novog proizvodnog pogona u drugoj polovici 2026. godine, vrijednog pet miliona eura. Kako je  rekao generalni direktor Dušan Pecoski, tvrtka je 2025. godinu završila s 34 miliona eura prodaje i pet miliona eura neto dobiti.

"Replek" AD, napomenuo je Pecoski, poštuje domaće tržište, ali ipak najperspektivnije izglede vidi na inozemnim tržištima.

-Sva ta ulaganja i razvojni projekti tu neće stati. Kao izvozno orijentirana tvrtka, poštujemo domaće tržište, ali ipak najperspektivnije izglede vidimo na inozemnim tržištima. Prošle godine zabilježili smo porast dobiti od 40 posto, a prisutni smo na 25 tržišta u svijetu s tendencijom da do 2030. budemo prisutni u 40 zemalja. Zato ulažemo u nove pogone, ulažemo i u predstavništva u regiji. U tom duhu radimo već osam desetljeća, ali značajni koraci postignuti su u proteklih 4-5 godina. Napravljen je korak naprijed u prodaji, naš promet se povećao tri puta, a dobit pet puta. Očekujemo da će "Replek" u narednim godinama zabilježiti dvoznamenkasti rast. Sve to ne bi bilo moguće bez ozbiljnih ulaganja u ljude, u ljudske resurse, u osoblje naše tvrtke, naglasio je Pecoski, koji je sa svojim timom ugostio delegaciju Gospodarske komore, predvođenu njezinim predsjednikom Brankom Azeskim.

Azeski je imao priliku vidjeti pogon koji je pušten u rad prošlog ljeta, a riječ je o talijanskoj investiciji od dva milijuna eura.

-Brojke koje ste spomenuli govore mnogo. Svjedoci smo da većina makedonske robe završava na zapadnoeuropskim tržištima, što je dokaz da su prepoznate, cijenjene i da se mogu nositi s konkurencijom. Ali nedostaje nam bolja organizacija unutar zemlje. Značajna sredstva iz socijalnog osiguranja mogu se preusmjeriti za razvoj, značajna sredstva od nepotrebne potrošnje treba usmjeriti prema razvoju, to će sniziti cijenu proizvoda i usluge i bit ćemo konkurentni, naglasio je Azeski.

"Replek" AD Skopje prošle je godine proslavio obljetnicu - osam desetljeća postojanja.

Foto: Replek

Štampa
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.