KOMPANIJE I TRŽIŠTA

Nakon šest godina Eurowings ponovo povezuje Mostar sa Dusseldorfom

Ove sezone očekujemo rekordne brojeve u povijesti Zračne luke, rekao je Kordić

Nakon šest godina Eurowings ponovo povezuje Mostar sa Dusseldorfom

Nakon šest godina avio-kompanija Eurowings ponovno povezuje Aerodrom Mostar s Njemačkom, a u subotu je u Mostar sletio prvi avion na redovnoj liniji iz Dizeldorfa, čime je službeno označen početak ljetne sezone letova.
Ovo predstavlja značajan iskorak za mostarski aerodrom, ali i za brojne građane regije koji žive i rade u Njemačkoj te za turiste koji žele posjetiti Hercegovinu, istakli su iz Aerodroma Mostar.

"Ovo je, barem kad je ova sezona u pitanju, točka na i. Jako puno se radilo da se Zračna luka Mostar prvo digne iz pepela i napravili smo odličan rezultat prošle dvije godine. Ove sezone očekujemo rekordne brojeve u povijesti Zračne luke Mostar. Priča sa Dusseldorfom i Stuttgartom, koji uskoro kreće, s Eurowingsom će biti vrhunac tog projekta", poručio je mostarski gradonačelnik Mario Kordić.

Otkrio je i neke novosti kada je u pitanju ovaj aerodrom.

"Radit ćemo na uvođenju novih linija, a nama je važno da menadžment Zračne luke Mostar ide u proces proširenja, jer pomalo stižemo do vrhunca tehničkih kapaciteta koje Zračna luka može operativno odraditi, a Grad Mostar će im biti podrška u tome, zajedno s partnerima. Zračna luka Mostar pokretač je turizma i grada Mostara općenito", rekao Kordić.

Ovom linijom, kao i brojem putnika koji su sletjeli u Mostar te iz njega odletjeli za Dizeldorf, jako je zadovoljan i direktor Aerodroma Mostar Marko Đuzel.

"Dugo očekivani let i da budem iskren da se nismo nadali da će biti ovako popunjen. 150 putnika i troje djece odlazi danas iz Mostara, a 144 ih je stiglo na zrakoplovu koji ima kapacitet 150 mjesta, tako da je popunjenost preko 95 odsto i zato smo jako sretni", poručio je Đuzel.

Dodao je da se nada i trećem letu sljedeće godine.

"Ovo je jedna od linija uz Stuttgart na koji će letjeti Eurowings, definitivno je vrlo bitna, a Dusseldorf je bitan jer je dobar hub za presjedanje za druge destinacije, dok je Stuttgart konkretno najvažniji za naše iseljene ljude koji žive u Njemačkoj, tako da se nadamo da, ako ovi letovi budu uspješan, dogodine imamo i treći let", poručio je Đuzel.

Letovi za Dizeldorf odvijaće se od 3. maja do 12. jula te od 6. septembra do 25. oktobra jednom sedmično – subotom dok će od 15. jula do 30. avgusta, saobraćaj  biti pojačan te će se letjeti dvaput sedmično – utorkom i subotom.

Povezanost sa Štutgartom takođe donosi redovne letove – od 10. maja do 28. juna jednom sedmično - subotom, a od 1. jula do 25. oktobra dva puta sedmično – utorkom i subotom.

Povratak redovnih letova iz Njemačke pozdravljen je kao podsticaj za razvoj turizma, ali i za jačanje veza između BiH i brojnih iseljenika iz regije koji žive i rade u Njemačkoj.

Karte su već dostupne za rezervaciju putem službene stranice Eurowingsa, a cijene počinju od 39,99 eura po smjeru, navodi se u saopštenju.

Foto: Mostarski aerodrom

Štampa
Ocjeni ovaj članak:
Nema ocjena
Molimo prijavite se ili registrirajte da biste mogli dodavati komentare.