Republika Srpska planira da se dugoročno na međunarodnom tržištu zaduži za pola milijarde eura, odnosno oko milijardu KM.
Potvrdio je ovo Savo Minić, predsjednik Vlade Republike Srpske, na pres konferenciji nakon sjednice Vlade koja je održana u Banjaluci.
Minić je kazao da je plan dugoročnog zaduženja Republike Srpske usvojila prethodno Narodna skupština RS, izvijestile su Nezavisne.
"Prema tom planu, Republika Srpska može da se zaduži i u ovoj i u budućim godinama. Planiramo ponovo izlazak na međunarodno finansijsko tržište. Mislim da je u završnoj fazi sve ono što smo pregovarali zadnjih dana, tražimo najpovoljnije ponuđače kako bi mogli da obezbijedimo taj plasman. Ali je veoma bitno da se to ponovo dešava na međunarodnom tržištu", poručio je Minić.
Na pitanje koja je cifra kojom se Republika Srpska treba zadužiti, premijer je rekao:
"Trenutno razgovaramo o iznosu od 500 miliona".
Novinar je potom pitao: "Eura?", a Minić je odgovorio: "Da".
Foto: Vlada RS